برترین دوره های روانشناسی

کارگاه ها و دوره های آموزشی

دکتر بهروز هاشمی در چند سال گذشته دوره‌های کاربردی و آموزشی روانشناسی برای افراد متخصص و غیرمتخصص برگزار کرده است. این دوره‌ها شامل روانشناسی مثبت، ان ال پی تکنسین، هیپنوتیزم اریکسونی، ان‌ال‌پی پرکتیشنر، ان‌ال‌پی مستر پرکتیشنر، شخصیت‌شناسی اناگرام، ایماگوتراپی و غیره می‌باشد.

  • روانشناسی مثبت
  • ان ال پی تکنسین
  • هیپنوتیزم اریکسونی
  • ان‌ال‌پی پرکتیشنر
  • ان‌ال‌پی مستر پرکتیشنر
  • شخصیت‌شناسی اناگرام
  • ایماگوتراپی

ثبت نام دوره ها

ایماگوتراپی

درمان تصویرسازی – ارتباطی (IRT) در ۱۹۷۰ به عرصه زوج‌درمانی راه یافت. طولانی بودن روانکاوی‌های سنتی به لحاظ زمانی و هزینه زیاد درمان از مهم‌ترین عواملی بودند که روان‌درمانی را از شکل پویشی درازمدت به حوزه‌های شناخت بنیاد و گرایش به سرعت سوق دادند. حیطه زوج‌درمانی و خانواده‌درمانی نیز تحت تأثیر بینش‌های رابطه محور پدیدار شده، تمرکز بر متغیرهای میان فردی را آغاز و کارایی قابل مشاهده و کوتاه‌مدت درمان‌ها را مورد توجه قرار دادند. ایماگودرمانی ارتباطی نیز همچنان که از نامش پیداست دست ساخته همین نگرش تلفیقی بوده است.

این رویکرد دو مقوله را به‌طور همزمان مورد تأکید قرار می‌دهد:

  1. شناسایی تأثیرات کودکی بر پویایی‌های ازدواج و انتخاب همسر
  2. اهمیت اکتساب مهارت‌های ارتباطی.

ایماگو درمانی هر دو مقوله تحلیل‌های درون روانی و روابط میان فردی را مورد توجه قرار می‌دهد. ایماگودرمانی یا درمان تصویرسازی ارتباطی (IRT) نوعی درمان تحلیلی ست که توسط هارویل هندریکس با التقاط رویکردهایی چند، بنیان‌گذاری و وارد عرصه زوج‌درمانی شده است. هندریکس اصول ایماگودرمانی را در دو کتاب «عشقی را که می‌خواهید بیافرینید: راهنمایی برای زوج‌ها (۱۹۸۸)» و «عشقی که احساس می‌کنید را حفظ کنید: راهنمایی برای مجردها (۱۹۹۲)» شرح داده است. مبانی نظری آن را تحلیلی به‌ویژه یونگی و مداخلات آن به روانشناسی گشتالت و سایکودرما نسبت می‌دهند. ایماگودرمانی آمیزه‌ای از نظریه‌های دیروز و امروز است.

در این لینک  بیشتر مطالعه کنید

ان‌ال‌پی

مخفف Neuro Linguistic Programming به معنای برنامه ریزی عصبی ، کلامی است .NLP دانش تاثیر زبان شفاهی و غیر شفاهی (رفتار غیر کلامی ) بر دستگاه اعصاب است منظور از زبان غیر کلامی، تغییرات فیزیکی و رفتار چون حرکت چشم، دست و پا و نظایر آن است.

فواید ان ال پی چیست؟

برنامه ریزی مجدد ذهن

تغییر دیدگاه و نگرش تازه در زندگی

تمرکز بر استعدادها و توانایی های درونی

کنترل بر بروز احساسات

کنترل گفتگوی ذهنی

ترک عادات نامطلوب

تجدید نظر در ارزشها و باورهای خود

ایجاد توانایی های جدید برای انجام فعالیت های خاص

غلبه بر تاثیر خاطرات منفی گذشته

روانشناسی مثبت

روان‌شناسى مثبت يکى از جديدترين شاخه‌هاى روان‌شناسى است. اين زمينه خاص از روان‌شناسى بر موفقيت انسان تمرکز دارد. در حالى که بسيارى ديگر از شاخه‌هاى روان‌شناسى بر رفتارهاى نابهنجار و داراى اختلال تمرکز می‌نمايند، روان‌شناسى مثبت تمرکزش بر کمک به افراد براى شادشدن و ارضاء بيشتر است.
مارتين سليگمن و ميهالى سيکزِنت ميهالى، روان‌شناسى مثبت را چنين توصيف می‌کنند: «ما معتقديم که روان‌شناسى عملکرد مثبت انسان پديد خواهد آمد و مورد پذيرش علمى قرار خواهد گرفت و سهم مؤثرى در رشد و شکوفايى افراد، خانواده‌ها و اجتماعات خواهد داشت.»
ظرف ١٠ سال گذشته، توجه عمومى به روان‌شناسى مثبت افزايش يافته است. امروزه، افراد بيشتر و بيشترى به جستجوى اطلاعات در زمينه اين که چگونه می‌توانند رضايت‌مندى بيشترى در زندگى کسب کنند و به حداکثر توانايی‌هاى بالقوه خود دست يابند، می‌پردازند. در سال ٢٠٠٦، واحد درسى روان‌شناسى مثبت در دانشگاه هاروارد، محبوب‌ترين کلاس دانشگاه شد. براى درک بهتر رشته روان‌شناسى مثبت، ضرورى است که ابتدا به يادگيرى تاريخچه، نظريه‌هاى عمده و کاربردهاى آن بپردازيم.